Familypark v Rakúsku

Autor: Claudinka, Foto: familypark.at
140531 0385
Adresa:M. Müller Ges.m.b.H, Märchenparkweg 1-7062 St. Margarethen im Bgld.
Telefón:+43 02685 60707
E-mail:office@familypark.at
WWW:http://www.familypark.at/

Hodnotenie:

K výletu do Burgenlandu patrí pre mnoho Slovákov cyklotúra alebo návšteva termálnych kúpeľov. Pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ponúkame vhodnú alternatívu. Len 60 km od Bratislavy sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku – Familypark.   

Zasadený do Rustskej pahorkatiny,  iba niekoľko kilometrov od Neziderského jazera a jazerného mesta Rust, ponúka Familypark na ploche 145.000 m²  množstvo  atrakcií  pre všetky vekové kategórie.

V štyroch rozličných tematických svetoch

 • Erlebnisburg (zážitkový hrad), 
 • Märchenwald  (rozprávkový les),
 • Bauernhof (gazdovský dvor) a
 • Abenteuerinsel (dobrodružný ostrov)

pozýva maskot parku kocúr Filippo  mladých i starých na pestrú objaviteľskú  cestu plnú zábavy a akčných scén. 

Odvážni si môžu vyskúšať razantnú jazdu na rodinnej horskej dráhe  Rattenmühle (Potkaní mlyn) alebo absolvovať na lietajúcom stroji  Leonardos Flugmaschine jedinečný okružný let až do výšky 20 metrov.   Po relaxačnej jazde na kolotoči Apfelflug si návštevníci môžu vychutnať  panoramatický výhľad z veže Römerturm na Neziderské jazero a pohorie Hügelland.    

Pestrú ponuku máme aj pre tých najmenších – spolu s rodičmi si môžu zajazdiť na vláčiku alebo na traktore po gazdovskom dvore. Veľmi obľúbená je aj zvieracia ZOO Tante Mizzi’s kleine Farm, kde môžu deti pozorovať  a hladkať zvieratká z bezprostrednej blízkosti.    

NOVINKY 2016 Krähennest & Froschhüpfer Vranie hniezdo & Žabací skok

Ten, kto zdolá vranie hniezdo Krähennest, môže sa tešiť na šmýkačku  o dĺžke 40 metrov. Zábavný bonus: kozičky zo ZOO  „Tante Mizzis Kleine Farm“ sa vyšplhajú po drevených mostíkoch dookola komplexu  šmýkačiek  až do výšky 8 metrov a môžu sa deťom prizerať počas zábavy na šmýkačkách.   

Na kolotoči Froschhüpfer si môžu už aj tí najmenší návštevníci Familyparku spoločne so svojimi rodičmi alebo starými rodičmi vytočiť pár veselých kôl na žabacom chrbte.

Park ponúka k množstvu dráhových atrakcií  ešte  mnoho  ďalších  dobrodružných priestorov,  zážitkové ihriská a vodné plochy,  preliezačky, hudobné divadlo a spoločné hry, pri ktorých je veľa čo objavovať.     

Familypark však  neponúka iba atrakcie.  Celý areál parku je popretkávaný idylicky upravenými zelenými plochami, ktoré  obohacujú návštevu tohto zariadenia.

Kulinárska ponuka je tiež bohatá – okrem obľúbenej rakúskej klasiky je návštevníkom k dispozícii 15 gastronomických prevádzok so špeciálnymi druhmi jedál, prispôsobenými aktuálnemu tematickému svetu.    

Familypark je viac ako iba zážitkový park s jednotlivými atrakciami.  Ponoríte sa do fantastického sveta plného zábavy a dobrodružstva,  ktorý bolo dotvorený  do najmenších detailov s fantáziou a  hojnosťou kreativity. Ideálne výletné miesto v bezprostrednej blízkosti Neziderského jazera, v ktorom sa  mladí  i starí cítia rovnako dobre. 

Otváracie hodiny 2016

Denne od 19. marca do 26. októbra
Marca do septembra.: 9.00 - 18.00 hod.
Posledný vstup pred uzavretím pokladne: 17 hod.
Dráhové jazdy: 10.00 -18.00 hod.
októbra: 10.00 -17.00 hod.
Posledný vstup pred uzavretím pokladne: 16.00 hod.
Dráhové jazdy: 10.00 - 17.00 hod.

Pri nepriaznivom počasí:

 • si vyhradzujeme právo zmeny otváracích hodín!
 • nemožno požadovať vrátenie vstupného!

POZOR!
Deti mladšie ako 14 rokov smú rodinný park navštíviť len v sprievode dospelej osoby (minimálny vek 18 rokov). Psy a iné domáce zvieratá majú vstup do parku ZAKÁZANÝ! Detské bicykle, odrážadlá, kolobežky a podobné veci nie je povolené vziať so sebou do parku.

V prípade zlého počasia si vyhradzujeme právo na zmenu otváracích hodín!
V prípade zlého počasia vstupné nevraciame!

Vstupné

Denné vstupné

€ 21,50

Deti do 3 rokov **

Vstup zadarmo!

Celoročný lístok

€ 63,00

Akciová cena *

 

1 hodinu pred zatvorením pokladnice

€ 15,50

Deň rodiny, každý piatok na osobu * 

 

Neplatí pre dni sviatkov! Na osobu

€ 19,50

Deň seniorov, každý utorok *

 

Návštevníci nad 60 rokov  **

€ 11,50

Návštevníci na invalidnom vozíku a nevidiaci (Bl 100 %) **

Vstup zadarmo!

1 osoba sprevádzajúca návštevníka na invalid. vozíku a nevidiacich *

€ 18,00

Žetóny

 

na dodatočnú ponuku - pozri plán parku

€ 1,00

Hostia s mierou postihnutia nad 70 % **

€ 18,00

Celoročný lístok pre hostí s mierou postihnutia

 

nad 70 % **

€ 53,00

Ceny

 

pre skupiny od 20 osôb (Len pri nahlásení vopred!)

€ 17,00

Oslávenci od 3 do 14 rokov **

 

Len v ten istý deň a pri predložení preukazu!

vstup zdarma

Krmivo pre zvieratá

€ 1,50

 

 

* Nemožno kombinovať s inými zľavami!

 

** len po predložení preukazu ZŤP, resp. preukazu totožnosti na overenie veku

 

Gastronómia

V jedenástich rozličných gastronomických zariadeniach si každý z vás nájde v ponuke niečo pre seba. Okrem obľúbených klasických jedál ponúka každý podnik individuálne jedlá a nápoje, prispôsobené jednotlivým tematickým parkom. Či si vyberiete domáci burger v prístavnej taverne, stredozemské krevety na ražni v rímskej reštaurácii alebo šťavnaté pečené bravčové v gazdovskej krčmičke - je to na vás!

Naše kaviarne pozývajú na malú prestávku, počas ktorej si môžete vychutnať jednu z množstva druhov kávy, zmrzlinový pohár alebo  čerstvo upečené donutky. Čerstvé potraviny od dodávateľov získavame a spracúvame viackrát týždenne.  Kde je to možné, využívame regionálne produkty a prísady z biologického dvora.  Bylinky v našich jedlách pochádzajú z našich vlastných záhonov a využívame ich v kuchyniach reštaurácií.

Virtuálna kruhová obhliadka

 

Mapa: N 47° 48′ 7″ E 16° 38′ 51″

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Erika 27.12.2016, 14:35

  Boli sme tam už trikrát s deťmi, treba využiť, keď má dieťa narodeniny a vstup zdarma. Zábava nielen pre deti, ale aj tých skôr narodených, ktorí si veru radi zajazdia na prasiatku či vstúpia na obrovskú labuť a nechajú sa unášať vodou dokolečka dokola...

 • Spartakovačan 26.12.2016, 18:02

  Perfektne strávený a prežitý deň. Odporúčam ako celodenný výlet, vybláznia sa nielen deti ale aj dospeláci.

 • Vladimira 09.12.2016, 16:12

  Tak toto je naozaj taký malý raj na zemi nielen pre deti,ale aj pre dospelých,odporucam ako celodenný výlet,lebo prejsť každou tou skvelou atrakciou trvá nejaký čas.Vyborny nápad je,ze v cene vstupenky sú započítané skoro všetko vstupy na atrakcie,az na pár výnimiek,co si vyzaduje extra zaplatiť.Sluzby presne ako sme očakávali,vsade čisto z hlavne veselo,sem sa budeme iste často vracat.

 • Adriana 05.12.2016, 07:52

  Uzasny vylet, perfektne riešeny zabavny park. napriek obrovskému množstvu ludi sme nikde dlho necakali, vzdy si bolo kde sadnut, cerstve jedlo. A o atrakciach ani nehovorim - najdu si svoje aj mali aj velki. Boli sme tam 5 hodin a zdaleka sme nepresli vsetky atrakcie. Naozaj odporucam

 • Sissi 04.12.2016, 19:01

  10* by bolo malo! Nasi susedia jednoducho vedia, ako na jedno obrovskom mieste zabavit malych aj velkych. Super atrakcie, stale pribudaju nove a nove, je to na cely den! Zaplatite vstupne a vozite sa do zblbnutia :) su tam i nejake atrakcie na zetony, ale netreba vam to, urcite vam budu stacit vsetky tie, co su v cene vstupneho.

 • Majki 03.12.2016, 21:29

  Každý rok sa tešíme na leto, pretože sa stalo zvykom nevynechať návštevu Familyparku, predtým Marchenparku. Odporúčam, odporúčam a ešte raz:) Pre deti je to raj, a keď vidíte šťastné deti, tak sa cíti v raji aj vy, dospelí.

 • Andrej 01.12.2016, 08:14

  Výborne bolo, výborné atrakcie aj pre dospelých, deti sa vybláznili, výlet na celý deň úžasný. Boli sme cez víkend, na niektoré atrakcie sme čakali dlhšie, ale inak super.

 • Marianna 30.11.2016, 14:38

  zábava minimálne na celý deň, pokojne aj pre menšie detičky - areál plný zelene, kontaktná zoo, skvelé atrakcie aj pre "veľké deti" :) oplatilo sa aj napriek veľkej diaľke

 • Naďa 30.11.2016, 14:22

  Zatiaľ najlepší park, v ktorom sme boli. Za celý deň ani nestihnete všetko prejsť, zažiť . Ceny občerstvenia , nápojov sú síce dosť vysoké /treba radšej zakúpiť vopred na SK/, ale keď pôjdete domov tak pohľad na šťastné a spokojné deti stojí za to :-).

 • Jana dirgova 12.09.2016, 10:07

  Trosku drahé vstupné pre deti, ale inak výborne. Môj maly si to tam riadne užil. Odporúčam tam ísť radšej počas pracovných dni - nie vikendy a sviatky, vtedy je tam kopec ludi. A hlavne na cely den. Ak vaše dieta nie je zvyknuté na bufetovu stravu, odporúčam zobrať si vlastnú.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované